Jdi na obsah Jdi na menu
 


OCZ Flash Disc ATV 8GB

4. 11. 2007
ObrazekFlash disky OCZ ATV s USB 2.0 rozhraním jsou velmi rychlou novinkou v odolném gumovém obalu, která svou rychlostí čtení i zápisu doslova konkuruje i bežným pevným diskům. Navíc díky vysoké rychlosti přenosu plně podporují technologii ReadyBoost ve Windows Vista.

ReadyBoost je technologie, která umožňuje využít část paměti USB flashdisku (nebo paměťové karty) pro rozšíření stávájící operační paměti. Vychází z toho, že ačkoliv jsou flash paměti při sekvenčním čtení pomalejší než pevné disky, při náhodném čtení jsou typicky 8x-10x rychlejší a tudíž vhodnější jako vyrovnávací paměť. Aby bylo možné na paměťovém médiu použít technologii ReadyBoost, je nutné aby náhodný zápis 512 kB bloků (náhodné čtení 4 kB bloků) přesáhl 1.75 MB/s (2.5 MB/s) a na médiu bylo minimálně 235 MB volného místa.

Díky Plug'n'Play vlastnosti USB rozhraní lze tento disk připojit kdykoliv za chodu počítače. Při každém dalším vložení již je flash disk téměř okamžitě detekován a zpřístupněn jako výměnný disk s nejbližším volným písmenem. S diskem lze pracovat stejně jako s pevným diskem nebo disketou. Je však třeba mít na zřeteli, že zápis (i mazání) probíhá přes vyrovnávací paměť a změny nejsou provedeny ihned, i když jsou v souborovém manažeru již zobrazeny (při zápisu nebo mazání je třeba s vyjmutím disku několik sekund počkat). Ideální (a korektní) je zařízení softwarově odpojit, k čemuž lze použít ikonku v systray.

Disk řady ATV disponuje kapacitou 8 GB a dosahuje rychlostí až 34 MB/s při čtení a 14 MB/s při zápisuCena bez DPH: 1 867,- Kč 
Cena s DPH: 2 221,- Kč

Cena je včetně poplatků
Recyklační poplatek s DPH: 1,- Kč
Autorský poplatek s DPH: 114,- Kč

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář