Jdi na obsah Jdi na menu
 


A-Data PD17 1GB zlatý

4. 11. 2007

ObrazekFlash disky A-DATA s USB 2.0 rozhraním jsou nejen rychlé, ale také dobře vypadají. Disk PD17 navíc díky vysoké rychlosti přenosu plně podporuje technologii ReadyBoost ve Windows Vista.

ReadyBoost je technologie, která umožňuje využít část paměti USB flashdisku (nebo paměťové karty) pro rozšíření stávájící operační paměti. Vychází z toho, že ačkoliv jsou flash paměti při sekvenčním čtení pomalejší než pevné disky, při náhodném čtení jsou typicky 8x-10x rychlejší a tudíž vhodnější jako vyrovnávací paměť. Aby bylo možné na paměťovém médiu použít technologii ReadyBoost, je nutné aby náhodný zápis 512kB bloků (náhodné čtení 4kB bloků) přesáhl 1.75MB/s (2.5MB/s) a na médiu bylo minimálně 235MB volného místa.

Díky Plug´n´Play vlastnosti USB rozhraní lze disk připojit kdykoliv za chodu počítače. Při každém dalším vložení již je flash disk téměř okamžitě detekován a zpřístupněn jako výměnný disk s nejbližším volným písmenem. S diskem lze pracovat stejně jako s pevným diskem nebo disketou. Je však třeba mít na zřeteli, že zápis (i mazání) probíhá přes vyrovnávací paměť a změny nejsou provedeny ihned, i když jsou v souborovém manažeru již zobrazeny (při zápisu nebo mazání je třeba s vyjmutím disku několik sekund počkat). Ideální (a korektní) je zařízení softwarově odpojit, k čemuž lze použít ikonku v systray. Přenos dat je signalizován LED diodou umístěnou na horní části.

Tento disk má k dispozici kapacitu 1GB a bude fungovat na operačních systémech Windows 98/98 SE/2000/XP, Mac OS 9.x, Linux Kernel 2.4 a vyšší. Ovladač pro OS Windows 98 je nutné stáhnout ze stránek výrobce.

Cena bez DPH: 229,- Kč 
Cena s DPH: 272,- Kč


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář